تهویه انبار مواد شیمیایی

مواد شیمیایی بسیار خطرناک و شدیدا قابل اشتعال می باشند. به همین دلیل انبارهایی که به نگهداری از این قبیل مواد می پردازند می بایست علاوه بر رعایت نکات ایمنی، تهویه مناسب نیز برا آن درنظر بگیرند که آن را نیز می توان به عنوان نکات ایمنی بیان کرد.

تهویه انبار شیمیایی

مواد شیمیایی که در انبارها نگهداری می شوند از نظر خطرناک بودن و همچنین اشتعال زایی در رده های مختلفی دسته بندی می گردند.

محیط نگهداری این مواد می بایست همواره رصد بشود و سیستم تهویه مطبوع صنعتی علاوه بر کنترل دمای آن، میزان رطوبت موجود در هوا نیز کنترل می کند

به دلیل حساسیت بالای نگهداری آن ها بسته به نوع مواد نگهداری شده هوای ورودی به انبار در بازه های زمانی مختلف فیلتراسیون هوا و تعویض می گردد.

دستورالعمل نگهداری از مواد شیمیایی

برای نگهداری از مواد شیمیایی دستورالعمل و نکات خاصی بیان می شود که برخی از آن ها به شرح زیر است:

  • بهره گیری غیرمستقیم از سیستم های گرم و سرد کننده: به این معنا که نباید سیستم های نهویه در داخل انبار تعبیه گردند.
  • از آنجایی که تغییرات دمایی موجب افزایش فشار می گردد رعایت پایداری دما حائز اهمیت می باشد. همچنین رطوبت محیط پیرامونی نباید بیشتر از 40 درصد شود.
  • به دلیل احتمال انباشت بخارات شیمیایی که منجر به آتش سوزی می گردند، می بایست از دستگاه هایی بهره برد که توانایی و ظرفیت لازم را برای تعویض هوای انبار به صورت 6 بار در ساعت را داشته باشند.

بهترین مجموعه تهویه انبار های شیمیایی

اکثر مواقع برای تهویه هر مکان با هر خصوصیتی مجموعه ی چیلر، بویلر و هواساز، کارگشاست. برای انبار هایی که مواد شیمیایی را نگهداری می کنند نیز می توان از این مجموعه تهویه ای استفاده کرد.

هواسازها دارای کویل های گرم و سرد به صورت جداگانه می باشند که آب سرد و گرم خود را به ترتیب از چیلر و بویلر که سرد کننده و گرم کننده آب هستند دریافت می کنند.

برای اطلاع از قیمت انواع تهویه و سیستم تهویه مطبوع ghp می توانید به سایتها و مراکز معتبر مراجعه کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.