خوردن هل اکبر بنفش یک کیلویی موجب جلوگیری از آلرژی می شود

اسانس هل اکبر بنفش یک کیلویی در تحقیقات دیگر “فعالیت ضد میکروبی را علیه تقریباً همه میکروارگانیسم های آزمایشی” نشان داد، در حالی که مطالعه دیگری به این نتیجه رسید که این روغن می تواند جزء داروهای ضد میکروبی جدید باشد.

با این حال، افراد نباید اسانس هل را مصرف کنند و همیشه باید قبل از استفاده از هر داروی گیاهی جدید با پزشک مشورت کنند. برخی از محصولات می توانند با داروهای موجود تداخل داشته باشند یا عوارض جانبی ایجاد کنند.

برخی از مطالعات نشان می دهد که هل می تواند به برخی از جنبه های سندرم متابولیک کمک کند.

هل

محققان زنانی را انتخاب کردند که اضافه وزن داشتند یا چاقی داشتند و همچنین دارای پیش دیابت و کلسترول بالا بودند. یافته‌های آن‌ها نشان داد زنانی که به مدت 8 هفته هل مصرف کردند، سطوح پایین‌تری از پروتئین واکنش‌گر C، پروتئین‌های التهابی و سایر نشانگرهایی داشتند که می‌توانند به مشکلات سلامتی کمک کنند.

در مطالعه دیگری با منبع معتبر، محققان به 83 فرد مبتلا به دیابت نوع 2 هل سبز یا دارونما دادند. کسانی که هل مصرف کردند، پس از 10 هفته مزایای سلامتی از جمله بهبود سطح هموگلوبین A1c و انسولین را مشاهده کردند.

برخی از تحقیقات حیوانی هل را با تقویت سلامت قلب مرتبط دانسته اند، اگرچه قبل از اینکه محققان بدانند چگونه این ادویه بر سلامت قلب انسان تأثیر می گذارد، مطالعات بیشتری لازم است.

یافته‌های یک مطالعه روی موش‌ها نشان می‌دهد که هل می‌تواند به محافظت در برابر حملات قلبی کمک کند. نویسندگان پیشنهاد می‌کنند که فعالیت‌های آنتی‌اکسیدانی آن می‌تواند به بهبود عملکرد قلب کمک کند، اما آنها به نیاز به مطالعات روی انسان برای تأیید این یافته‌ها اشاره می‌کنند.

مطالعه دیگری بر روی موش نشان داد که روغن هل می تواند به بهبود سطح کلسترول در موش ها کمک کند. محققان به مدت 8 هفته به موش‌ها رژیم غذایی کلسترول بالا دادند. موش هایی که هل دریافت کردند در پایان مطالعه سطح کلسترول و تری گلیسیرید کمتری داشتند.

4. بهداشت دهان و دندان
هل ممکن است به تعادل pH در دهان کمک کند.
در حالی که بسیاری از مردم ممکن است نعناع و دارچین را به عنوان خوشبو کننده نفس بدانند، قرن ها است که از هل برای این منظور استفاده می کنند.

آنها این کار را نه فقط به خاطر طعم آن انجام داده اند. هل ممکن است به مبارزه با باکتری‌های موجود در دهان که یکی از دلایل رایج بوی بد دهان، حفره‌ها و بیماری‌های لثه است، کمک کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.