کاهش ریزش مو با خوردن تخمه کدو در بازار تهران درمان می شود

تخمه کدو در بازار تهران بسیار مغذی است و به آن برچسب “فوق العاده غذایی برای زنان” داده شده است.

آویناش راجپت، مدیر برنامه و مربی Fitbee، ذکر کرد که آنها به ویژه برای کسانی که دارای شرایطی مانند PCOS (سندرم تخمدان پلی کیستیک) هستند، مفید هستند.

تخم کدو چیست؟ دانه های کدو تنبل دانه های مسطح، خوراکی و تخم مرغی شکل هستند که به نام «پپیتا» نیز شناخته می شود – یک اصطلاح مکزیکی اسپانیایی.

آنها دارای یک لایه سبز تیره در خارج هستند اما دانه ها در داخل سفید مایل به زرد هستند. آنها سالم و بسیار مغذی در نظر گرفته می شوند.

 

قدمت آن‌ها به یونان باستان و بومیان آمریکا برمی‌گردد، بنابراین مدت‌هاست که وجود داشته‌اند. پس از جدا شدن از گوشت کدو تنبل، می توانید آنها را برای مصرف بیشتر بشویید و تفت دهید.

سندرم تخمدان پلی کیستیک مجموعه ای از محدودیت های رژیم غذایی خود را برای زنانی که سعی در غلبه بر این بیماری دارند به ارمغان می آورد. به این ترتیب، گنجاندن تخمه کدو تنبل در رژیم غذایی می تواند به بهبود سلامت هورمونی کمک کند.

آفرودیزیک ها، زندگی جنسی، مواد مقوی جنسی طبیعی، زندگی جنسی، مواد مقوی جنسی برای زندگی جنسی، داروهای مقوی جنسی طبیعی، تخم کدو حاوی مقادیر زیادی منیزیم است که سطح تستوسترون را افزایش می دهد. (منبع: Thinkstock Images)
فواید تخمه کدو تنبل برای زنان مبتلا به PCOS:

از آنجایی که آنها منبع غنی منیزیم هستند، برای تشکیل استخوان نیز عالی هستند. جدا از این، آنها منبع طبیعی تریپتوفان هستند، اسید آمینه ای که به بهبود الگوهای خواب کمک می کند.

زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک می توانند قبل از رفتن به رختخواب یک قاشق تخمه کدو تنبل بخورند تا بهتر بخوابند.

چگونه تخم کدو را در رژیم غذایی خود بگنجانیم؟

راه های زیادی وجود دارد که می توانید از دانه کدو تنبل لذت ببرید. می توانید آنها را به صورت خام یا برشته بخورید، روی سالاد و سوپ خود بپاشید یا به سادگی آنها را در اسموتی خود مخلوط کنید.

همچنین می‌توانید آن‌ها را در بلغور جو دوسر یا پودینگ‌هایتان مخلوط کنید، یا آن‌ها را روی شیک‌هایتان تزئین کنید یا فقط در سس‌ها و چاتنی‌هایتان خرد کنید. از این راه‌ها می‌توانید بیشترین بهره را از این غذای فوق‌العاده ببرید.»

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.