مردی با استفاده از چوب دارچین سیلان حشرات یک روستا را نابود کرد

چوب دارچین سیلان آسیاب شده دارچین سیلان طعم ملایم تری نسبت به دارچین کاسیا دارد.

دارچین به عنوان یکی از محبوب ترین ادویه ها در پخت و پز، در رول ها و شیرینی های دارچین کلاسیک و همچنین غذاهای صبحانه مانند نان تست فرانسوی و بلغور جو دوسر استفاده می شود.

همچنین در بسیاری از غذاهای خوش طعم مانند غذاهای مرغ و بره با الهام از خاورمیانه استفاده می شود. دارچین اغلب با میوه هایی مانند سیب، گلابی و پرتقال در پخت ترکیب می شود و به دلیل طعم تند و شیرین آن در نوشیدنی های سلامتی مانند چای دارچین و شیر طلایی زردچوبه استفاده می شود.

اکثر دارچین هایی که از فروشگاه ها می خرید دارچین کاسیا است که دارای عطر و طعم شیرین، گرم و تند است. می توانید از دارچین کاسیا برای تمام نیازهای دارچینی خود استفاده کنید یا بسته به دستور پخت خود، انواع مختلف دارچین را امتحان کنید.

دارچین سیلان برای شیرینی و کیک مفید است. همچنین می توانید چوب دارچین را برای طعم دادن به بلغور جو دوسر در حین پختن روی اجاق گاز بخرید یا به چای گیاهی اضافه کنید.

دارچین را باید در مکانی تاریک، خنک و خشک و ترجیحاً دور از آفتاب و گرما نگهداری کنید. وقتی دارچین به خوبی بسته شود، می‌تواند چند سال دوام بیاورد، اما ممکن است به مرور زمان طعم خود را از دست بدهد.

آلرژی به دارچین نادر است، اما علائم آلرژی به دارچین شامل قرمزی و تحریک پوست است. مصرف زیاد دارچین ممکن است باعث تحریک دهان و لب شود

مصرف مقادیر زیاد دارچین کاسیا ممکن است در صورت داشتن مشکلات کبدی یا کلیوی سمی باشد، اما مقدار معمولی که خورده می شود آنقدر کم است که مشکلی ایجاد نمی کند.

در حالی که استفاده روزانه از دارچین آسیاب شده در دستور العمل ها منع مصرف ندارد، اگر دارو مصرف می کنید و می خواهید از مکمل های دارچین برای درمان استفاده کنید، حتما با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی صحبت کنید.

مکمل های دارچین ممکن است اثربخشی آنتی بیوتیک ها، داروهای دیابت، رقیق کننده های خون و داروهای قلب را تغییر دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.