رنگ توت در تهران متفاوت از رنگ توت های بقیه دنیا است

برای مصرف مستقیم و ساخت محصولات با ارزش افزوده قدردانی می شود. میوه های توت در تهران به دلیل اهمیت تغذیه ای بالا برای رفاه انسان ها شناخته شده اند.

علاوه بر این، میوه‌های توت دارای تنوع عناصر مغذی هستند که در متابولیسم انسان نقش حیاتی دارند (Akbulut and Özcan, 2009). میوه M. alba منبع خوبی از کربوهیدرات، لیپید، پروتئین، ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر است.

مقدار پروتئین موجود در میوه تازه M. alba بیشتر از تمشک (رائو و اسنایدر، 2010) و توت فرنگی (Giampieri و همکاران، 2012) و قابل مقایسه با توت سیاه است (Kaume et al., 2012) در حالی که محتوای آنتوسیانین دارد.

بالاتر از توت سیاه، زغال اخته، انگور فرنگی سیاه و توت قرمز است (Veberic et al., 2015). میوه M. alba حاوی اسیدهای آمینه ضروری و غیر ضروری است.

توت

نسبت اسید آمینه ضروری به کل اسید آمینه 42 درصد است که تقریباً برابر با غذاهای غنی از پروتئین خاص مانند ماهی و شیر است (جیانگ و نی، 2015).

از این رو، می تواند به عنوان یک منبع پروتئین عالی در نظر گرفته شود. ساختارهای شیمیایی برخی از متابولیت های مهم در شکل 3 آورده شده است. هر گونه از گونه های موروس حاوی مقدار قابل توجهی ویتامین C است.

اما در بین همه گونه ها M. nigra دارای حداکثر مقدار است. محتوای اسید اسکوربیک در M. alba و M. nigra به ترتیب 15.81 و 12.81 میلی گرم در 100 گرم وزن میوه تازه است (Eyduran et al., 2015).

توت همچنین حاوی برخی آلکالوئیدهای مهم است که با تحریک سیستم ایمنی بدن ماکروفاژها را فعال می کند و از این رو از بدن انسان در برابر تهدیدات سلامت محافظت می کند (کیم و همکاران، 2013).

در میان گونه های شناخته شده، M. alba دارای حداکثر محتوای چربی 1.10٪ است و M. nigra با 0.95٪ و M. rubrawith 0.85٪ قرار دارند. اسید اولئیک، اسید پالمیتیک و اسید لینولنیک اسیدهای چرب اصلی در میوه توت هستند (ارسیسلی و اورهان، 2007).

توالی اسیدهای چرب موجود در میوه M. alba اسیدهای چرب غیراشباع چندگانه (PUFA) و سپس اسیدهای چرب تک غیراشباع (MUFA) و اسیدهای چرب اشباع شده است.

در میان تمام اسیدهای چرب، PUFA اسید چرب اصلی در میوه‌های توت است که حداقل 76.68 درصد را شامل می‌شود که حتی بیشتر از توت‌فرنگی است (Giampieri و همکاران، 2012، San and Yildirim، 2010). اسیدهای آلی زیادی در میوه توت وجود دارد.

مانند اسید سیتریک، اسید تارتاریک، اسید مالیک، اسید سوکسینیک و اسید فوماریک، اما اسید مالیک عمدتاً در همه گونه‌ها اسید آلی یافت می‌شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.