خوردن لیمو ترش در بندرعباس موجب مرگ سگ های ولگرد شد

لیمو ترش در بندرعباس یک درخت کوچک همیشه سبز (Citrus limon) است که در اصل بومی آسیا بوده و نام میوه زرد بیضی شکل این درخت نیز می باشد.

این میوه برای مقاصد آشپزی و غیر آشپزی در سرتاسر جهان استفاده می‌شود و عمدتاً برای آب آن استفاده می‌شود، اگرچه از پالپ و پوست (رنده پوست) آن نیز عمدتاً در پخت و پز و پخت استفاده می‌شود.

لیمو حاوی حدود 5% (تقریباً 0.3 مول در لیتر) اسید سیتریک است که به لیموها طعم ترش و pH 2 تا 3 می دهد. این باعث می شود آب لیمو یک اسید ارزان قیمت و به راحتی در دسترس برای استفاده در آزمایش های علوم آموزشی باشد.

لیمو

به دلیل طعم ترش، بسیاری از نوشیدنی ها و آب نبات های با طعم لیمو از جمله لیموناد و کله ترش در دسترس هستند. از لیمو برای تهیه لیموناد و به عنوان چاشنی نوشیدنی استفاده می شود.

پوست لیمو کاربردهای زیادی دارد. بسیاری از نوشابه های مخلوط، غیرالکلی، چای سرد و آب اغلب با یک تکه یا تکه لیمو در لیوان یا روی لبه آن سرو می شود. یک لیمو به طور متوسط تقریباً 3 قاشق غذاخوری آب دارد.

ماهی ها را در آب لیمو ترش می کنند تا بوی آن خنثی شود. آب لیمو به تنهایی یا در ترکیب با سایر مواد برای ترشی کردن گوشت قبل از پختن استفاده می شود. لیمو به تنهایی یا همراه با پرتقال برای تهیه مارمالاد استفاده می شود.

پوست رنده شده لیمو که به آن پوست لیمو می گویند، برای طعم دادن به محصولات پخته شده، پودینگ، برنج و سایر غذاها استفاده می شود. لیمو ترشی یک غذای لذیذ مراکشی است.

لیکورهای زیادی از پوست لیمو تهیه می شود. جدا از آب میوه، اسانس حاصل از تقطیر با بخار آب محصول مهمی از میوه است. روغن لیمو برای اهداف دارویی بسیار مفید است

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.