سیستم های به صرفه تهویه مطبوع سالن های ورزشی

تهویه مطبوع سالن های ورزشی بسیار موضوع با اهمیتی می باشد.سالن های ورزشی جزو اماکن عمومی به شمار می روند که در آن ها به دلیل فعالیت بدن بالا، تهویه مطبوع بسیار مورد نیاز است. در این اماکن مخصوصا در فصول گرم سال شاهد تعرق ورزشکاران هستیم و درصورتی که عمل تهویه به خوبی صورت نگیرد می تواند بر عملکردو همچنین سلامت ورزشکاران تاثیر گذار باشد.

اهمیت تهویه مطبوع در سالن های ورزشی

تهویه مطبوع مناسب در سالن های ورزشی که جزو محیط های بسته حساب می شوند، علاوه بر تاثیر مثبت بر روی عملکرد ورزشکاران، رضایت تماشاگران را نیز موجب می شود.

در این قبیل مکان ها، استفاده از دستگاه هایی که بتواند علاوه بر دما، رطوبت را نیز کنترل کند حائز اهمیت است. زیرا تنظیم میزان رطوبت و عدم خشکی مطلق هوای سالن، از گرفتگی تنفس و همچنین سوزش پوست جلوگیری می کند.

تهویه مطبوع سالن های ورزشی

انواع تاسیسات تهویه مطبوع سالن های ورزشی

انواع سیستم های متنوع برای تهویه درنظر گرفته شده است اما سیستمی که بهترین کارکرد را می تواند برای محیط هایی مثل محیط بسته سالن ایفا کند، مجموعه حاوی تجهیزات زیر است:

  • دستگاه چیلر
  • سیستم بویلر
  • مجموعه هواساز

همانطور که احتمالا می دانید از چیلرها به منظور سرمایش و از بویلر ها برای تولید گرما استفاده می شود. هواسازها را به این منظور به کار می برند که محیط سالن بسته نیاز مبرمی به کنترل رطوبت و همچنین تعویض هوای تازه با هوای محیط دارد.

تهویه مطبوع سالن های ورزشی

سیستم های به صرفه تهویه مطبوع سالن های ورزشی

در کنار کیفیت مناسب، همواره صرفه جویی اقتصادی حرف اول را می زند. امروزه علاوه بر سیستم های چیلر و بویلر، می توان از تجهیزات یکپارچه بهره برد که علاوه بر ارزان تر بودن هزینه تمام شده، تمامی نیازهای تهویه مطبوع سالن را نیز برطرف می کند.

برخی از این تجهیزات یکپارچه عبارت اند از:

روف تاپ پکیج ها تلفیقی از چیلر و هواساز هستند که در یکجا جمع شده باشند.

اکونوپک ها از گاز شهری به عنوان سوخت بهره می برند و هوای گرم را از طریق کانال کشی ها به مجموعه منتقل می کنند. این سیستم ها برای سرمایش از روش سرمایش تبخیری استفاده می کنند.

ایرواشر و زنت سرمایشی مشابه اکونوپک دارند ولی گرمایش آن ها از طریق کویل آب گرم می باشد.

تهویه مطبوع سالن های ورزشی

در این سایت مرجع،فروش با توجه به اطلاعات فنی کارشناسان و برند معتبر با گارانتی اصل در نظر گرفته شده است.با توجه به فروش از درب کارخانه همراه با استانداردهای روز دنیا و قیمت مناسب سیستم های تهویه سالن های ورزشی باکیفیت و تحویل در محل پروژه،حس خوب خرید بهینه و هوشمند،ضمانت ما برای مشتریان گرامی می باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.