فاکتورهای قابل توجه جهت انتخاب یونیت هیتر

یونیت هیتر وسایل گرمایشی هستند که برای گرم کردن مکان های بزرگ مانند سالن ها و کارخانجات استفاده می شوند. یونیت هیترها براساس فاکتورهای مختلفی مانند محل نصب و نوع سیال به عوامل مختلفی تقسیم می شوند. انتخاب یونیت هیتر براساس ظرفیت گرمایی صورت می گیرد.

انتخاب یونیت هیتر

یونیت هیتر چیست و انتخاب یونیت هیتر چگونه است

گرما بخشیدن به خانه ها و سالن ها موضوع مهمی در فصل زمستان است. تهویه مطبوع مناسب باعث راحتی و آسایش افرادی می شود که در آن مکان زندگی می کنند. یونیت هیترها محصولاتی هستند که گرمابخش مکان های بزرگ مانند سالن ها هستند. با ما همراه باشید تا اطلاعاتی را در مورد انتخاب یونیت هیتر در اختیار شما قرار دهیم.

انتخاب یونیت هیتر

یونیت هیتر چیست

یونیت هیتر یک وسیله ی گرمایشی است که برای گرم کردن مکان های بزرگ، سالن ها، سوله ها، کارخانه ها و بیمارستان ها استفاده می شود. یونیت هیتر درواقع یک پخش کننده ی گرما است.

انتخاب یونیت هیتر

انواع یونیت هیتر

  1. گرم خانه ای
  2. صنعتی
  3. ایستاده

پارامترهای تقسیم بندی یونیت هیتر

یونیت هیترها براساس پارامترهای مختلفی مانند نوع سیال، نوع پروانه، محل قرارگیری فن و نوع نصب به انواع مختلفی تقسیم می شوند. نوع سیال به کارگرفته در یونیت هیتر می تواند آب داغ یا بخار داغ باشد. نوع پروانه یونیت هیتر می تواند از نوع ملخی و سانتریفیوژی باشد. فن می تواند در جلوی کویل یا پشت کویل باشد. نصب یونیت هیتر می تواند برروی سقف یا دیوار انجام شود. یونیت هیترها قادر هستند به سرعت فضاهای بزرگ را گرم کنند و هزینه ی کمی دارند و این از مزایای آن ها محسوب می شود.

انتخاب یونیت هیتر

ساختمان یونیت هیتر

  • بدنه
  • موتور
  • فن
  • پره های جهت دهنده
  • کویل

شرح ساختمان یونیت هیتر

سیال یونیت هیتر که از نوع بخار داغ یا آب داغ است درون کویل های فین دار جریان پیدا می کند و فن ها هوای اطراف کویل ها که گرم شده را وارد هوا می کنند. پره های جهت دار نیز باعث هدایت هوا به قسمت های مختلف ساختمان می شوند.

انتخاب یونیت هیتر

انتخاب یونیت هیتر

انتخاب یونیت هیتر باید متناسب با نیاز شما صورت گیرد. در انتخاب یونیت هیتر یک سری از فاکتور ها موثر است. این فاکتورها شامل محاسبه ظرفیت گرمایی است. برای محاسبه ظرفیت گرمایی باید یک سری موارد را از ابتدا بررسی کنیم. در انتخاب یونیت هیتر باید ابتدا حجم کل فضا بر حسب متر مکعب   را محاسبه کنیم. مرحله ی بعدی در انتخاب یونیت هیتر این است که منطقه ای که قرار است در آن یونیت هیتر را نصب کنیم مثلا سردسیر و گرم سیر بودن آن را بررسی کنیم. در انتخاب یونیت هیتر باید محاسبه کنیم که چه تعداد یونیت هیتر برای مکان مورد نظر مناسب است. بهتر است قبل از انتخاب  و خرید یونیت هیتر مناسب با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.