افتادن ورق گالوانیزه رنگی در تبریز جان کودکی را گرفت

میلگردهای تقویت کننده ورق گالوانیزه رنگی در تبریز طی 50 سال گذشته در چندین کشور (استرالیا، برمودا، هلند، ایتالیا، انگلستان و ایالات متحده آمریکا) با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته اند و مصرف در حال افزایش است. مزایای اصلی فولاد گالوانیزه عبارتند از:

ورق گالوانیزه داغ با فرو بردن فولاد تمیز و روان در حمامی از روی مذاب تولید می شود. لایه تشکیل شده روی سطح فولاد معمولاً از یک پوشش خارجی نازک از روی خالص روی یک سری لایه از آلیاژهای روی/آهن با افزایش میزان آهن تشکیل شده است.

عملکرد ورق گالوانیزه در بتن همانطور که در ادبیات گزارش شده است (Andrade et al., 1995) متناقض است. اگرچه در عمل با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته است، مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که عملکرد آن مقرون به صرفه نخواهد بود. عواملی که در پس این اختلاف نظرها که در حال حاضر موضوع بحث است.

روی در اکثر خمیرهای سیمان غیرفعال است زیرا PH خمیر سیمان بدون کربن 12-13.5 است. یک لایه غیرفعال زمانی تشکیل می‌شود که pH کمتر از 13.3، حد بالایی برای غیرفعال‌سازی، به دلیل تشکیل لایه‌ای از هیدروکسی زینکات کلسیم، که از خوردگی بیشتر جلوگیری می‌کند.

فرآیند غیرفعال سازی منجر به تخلیه روی همگن در حدود 10 میکرومتر می شود. فیلم محافظ بیشتری از روی خالص نسبت به آلیاژ آهن و روی تولید می شود.

توصیه می شود که یک لایه روی خالص خارجی حداقل 10 میکرومتر و یک لایه کل گالوانیزه حداقل 80-85 میکرومتر برای ایجاد حفاظت مناسب هنگام تعبیه در بتن مورد نیاز است.

در بتن ساخته شده از سیمانی با قلیایی محلول بسیار بالا، تشکیل فیلم می تواند در طول دوره گیرش مهار شود و خوردگی روی در بتن سخت شده به محیط (رطوبت، نفوذ کلرید) بستگی دارد.

در طول تشکیل لایه غیرفعال، هیدروژن تکامل می یابد. اگرچه تکامل هیدروژن طیف شکنندگی را افزایش می‌دهد، میلگردهای تقویت‌کننده که معمولاً در ساخت‌وساز استفاده می‌شوند در برابر شکنندگی هیدروژنی حساس نیستند.

به طور مشابه، هیدروژن تکامل یافته در طول فرآیند ترشی (ترشی بخشی از آماده سازی سطح قبل از اعمال روی، با استفاده از یک اسید ضعیف) قبل از گالوانیزه مشکلی ایجاد نمی کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.